Sluníčka

Přízemí žlutého pavilonu

Učitelky: Mgr. Ludmila Mračková, Romana Lukešová

  • Děti: 3 - 7 let

    Provoz třídy: 6:00 Medvídci - oranžový pavilon, 6:30 - Sluníčka, od 15:30, do 16:00 třída Berušek, od 16:00 do 16:30 zelený pavilon Hvězdičky

Telefonní číslo třídy: +420 770 169 200

Třídu Sluníček navštěvuje 24 dětí. Z toho je 14 chlapců a 10 dívek. V tomto školním roce se přivítalo ve třídě 7 nových kamarádů.

Do třídy chodí společně děti zpravidla 3 - 6 leté. 5 dětí je 3 - 4 letých, 9 dětí 4 - 5 letých, 8 dětí 5 - 6 letých a 2 děti 6 leté.

Pro děti připravuje paní učitelka Romanka a Liduška zajímavý a rozmanitý program. Rádi malujeme, zpíváme, hrajeme a posloucháme pohádky, cvičíme a tančíme. Každý si vybere, co ho nejvíce baví. Při hrách a dalších činnostech procvičujeme s dětmi výslovnost a rozvíjíme slovní zásobu dětí. Do her zařazujeme pokusy a experimentování. Protože máme ve třídě děti různých národností, vedeme děti k tomu, aby odlišnosti chápaly  jako přirozené, obohacující.

Od 4 let zařazujeme grafomotorická cvičení k uvolnění prstů jako přípravu na psaní a jazykové rozcvičky. Nezapomínáme také na  nadané děti, rozvíjíme jejich zájmy, přirozenou zvídavost a kreativitu Vytváříme příznivé klima ve třídě a podporujeme pěkné vztahy mezi dětmi a vzájemnou pomoc a empatii. Chceme, aby se u Sluníček cítili všichni bezpečně a příjemně.

 Můžete psát na náš e-mail:   Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

TÉMA: Život v trávě

 Co se naučíme:

  •  seznámení s druhy hmyzu - sluníčko sedmitečné, včela, mravenec...
  • skládání papíru - beruška
  • pozorování hmyzu pod mikroskopem
  • jazyková cvičení - určování hlásky na začátku slova, délka slabiky, artikulační cvičení
  • otisky barvy - motýl
  • poslech příběhu - O beruškách, Jak štěňátko potkalo včely
  • cvičení s květinou

24.6. - Setkání se záchranáři na Krajince - batoh s pitím, svačina.  Svačina ve školce v 8 hod.

28.6. - Zmrzlinová party - rozloučení před prázdninami

Přejeme všem krásnou dovolenou.

V červenci budou přihlášené děti ze Sluníček chodit od 1.7. do 15.7. ve své třídě, od 18.7. ve třídě Berušek.