Sluníčka

Přízemí žlutého pavilonu

Učitelky: Mgr. Ludmila Mračková, Romana Lukešová, Jindra Loudová

  • Děti: 3 - 7 let

    Provoz třídy: 6:00 Medvídci - oranžový pavilon, 6:30 - Sluníčka, od 15:30, do 16:00 třída Berušek, od 16:00 do 16:30 zelený pavilon Hvězdičky

Telefonní číslo třídy: +420 770 169 200

Třídu Sluníček navštěvuje 24 dětí. Z toho je 14 chlapců a 10 dívek. V tomto školním roce se přivítalo ve třídě 7 nových kamarádů.

Do třídy chodí společně děti zpravidla 3 - 6 leté. 5 dětí je 3 - 4 letých, 9 dětí 4 - 5 letých, 8 dětí 5 - 6 letých a 2 děti 6 leté.

Pro děti připravuje paní učitelka Romanka a Liduška zajímavý a rozmanitý program. Rádi malujeme, zpíváme, hrajeme a posloucháme pohádky, cvičíme a tančíme. Každý si vybere, co ho nejvíce baví. Při hrách a dalších činnostech procvičujeme s dětmi výslovnost a rozvíjíme slovní zásobu dětí. Do her zařazujeme pokusy a experimentování. Protože máme ve třídě děti různých národností, vedeme děti k tomu, aby odlišnosti chápaly  jako přirozené, obohacující.

Od 4 let zařazujeme grafomotorická cvičení k uvolnění prstů jako přípravu na psaní a jazykové rozcvičky. Nezapomínáme také na  nadané děti, rozvíjíme jejich zájmy, přirozenou zvídavost a kreativitu Vytváříme příznivé klima ve třídě a podporujeme pěkné vztahy mezi dětmi a vzájemnou pomoc a empatii. Chceme, aby se u Sluníček cítili všichni bezpečně a příjemně.

 Můžete psát na náš e-mail:   Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

TÉMA: BUDE ZIMA, BUDE MRÁZ...

co se naučíme:

- poznat některé druhy přezimujících ptáčků

- vyrobit z různých materiálů krmítka

- pozorování a krmení ptáčků během vycházky k řece

- nácvik psaní - spirály

- nová písnička ,,bude zima...,,

 

NA VYCHÁZKU K ŘECE MŮŽETE DĚTEM PŘIPRAVIT KRMENÍ PRO VODNÍ PTACTVO, PRO PTÁČKY DO KRMÍTEK. TERMÍN UPŘESNÍME DLE POČASÍ (TABULKA V ŠATNĚ).

 

 

Ve čtvrtek  27.1. půjdou děti od 4 let cvičit do haly - tepláky, triko a pevnou obuv s sebou. Do batohu  pití. ( náhradní termín za 20.1.)