Přízemí žlutého pavilonu

Učitelky: Mgr. Ludmila Mračková, Romana Lukešová, zastupující  Iva Kožíšková

  • Děti: 3 - 7 let

    Provoz třídy: 6:00 Sluníčka,  od 15:30, do 16:00 třída Berušek, od 16:00 do 16:30 zelený pavilon Hvězdičky

Telefonní číslo třídy: +420 770 169 200

Třídu Sluníček navštěvuje 24 dětí. Z toho je 13 chlapců a 11 dívek. V tomto školním roce se přivítalo ve třídě 12 nových kamarádů.

Do třídy chodí společně děti zpravidla 3 - 6 leté. 5 dětíem je 3 - 4 roky, 8 dětí 4 - 5 letých, 11 dětí 5 - 6 letých. a jeden chlapec s odkladem školní docházky.

Pro děti připravuje paní učitelka Natálka a Liduška zajímavý a rozmanitý program. Rádi malujeme, zpíváme, hrajeme a posloucháme pohádky, cvičíme a tančíme. Každý si vybere, co ho nejvíce baví. Při hrách a dalších činnostech procvičujeme s dětmi výslovnost a rozvíjíme slovní zásobu dětí. Do her zařazujeme pokusy a experimentování. Protože máme ve třídě děti různých národností, vedeme děti k tomu, aby odlišnosti chápaly  jako přirozené, obohacující.Od 4 let zařazujeme grafomotorická cvičení k uvolnění prstů jako přípravu na psaní a jazykové rozcvičky. Nezapomínáme také na  nadané děti, rozvíjíme jejich zájmy, přirozenou zvídavost a kreativitu Vytváříme příznivé klima ve třídě a podporujeme pěkné vztahy mezi dětmi a vzájemnou pomoc a empatii. Chceme, aby se u Sluníček cítili všichni bezpečně a příjemně.

 Můžete psát na náš e-mail:   Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Téma:  Těšíme se na Vánoce, nejkrásnější svátky v roce

Co se naučíme:

  • Betlémský příběh - diskuze
  • zdobení stromečku, výroba Betlému z přírodnin
  • nácvik písně Vítejte Vánoce, koledy
  • zdravotní cvičení
  •  grafomotorická cvičení - šikmá čára -stromeček
  • hláska na začátku slova, jazyková cvičení - dárky pod stromečkem
  • určování velikosti, znát názvy geometrických tvarů, básně o Vánocích, vánoční zvyky a příběhy

2.12. - Mikuláš v divadle. Dejte dětem slavnostní oblečení do divadla

 Pozvánka na vánoční dílničky

15.12.v 15.30 hod - Vás zveme na  vánoční dílny u Sluníček. Budeme potřebovat skleničku nízkou, širší - např.od hořčice na lampičku. Na zahájení děti zazpívají 2-3 koledy a poté budou s vaší pomocí zdobit lampičku ze sklenice. Budete mít k dispozici hvězdičky, vánoční razničky, lýko... můžete si přinést i vánoční stužku nebo větvičku, pokud chcete. Pokud máte vánoční čepičku, dejte ji dětem na dílničky.

Můžete přinést malou ochutnávku vánočního cukroví.Po výrobě lampičky venku projdete s dětmi vánoční spirálu se zapálenou svíčkou. 

16.12. - cvičení v tělocvičně

7.12. - Ježíškova dílna - pouze pro předškoláky - 30 Kč