Motýlci

1. patro oranžového pavilonu

Učitelky: Inka Červenková a Petra Dlugošová

Asistent pedagoga: Silvie Phiová Petelíková

Děti: 3 - 6 let

Provoz třídy: 7:00/7.30. - 16:00

Telefonní číslo třídy : +420 770 169 203. Od 16.00. do 16.30 je k dispozici telefon třídy Hvězdičky +420 770 169 199, kde je konečná služba.

Mailová adresa - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tento mail se na omlouvání dětí nepoužívá !!! 

Ve šk.roce 2021/2022 jsme přivítali 8 nových kamarádů. Celkem nás je 22 dětí, 11 chlapců a 11 dívek. Předškoláků je 10, prostředňáčci 4 a 8 "malíčků". Jsme "ŠKOLKA OTEVŘENÁ PRO VŠECHNY", proto naši třídu navštěvují i děti se speciálními potřebami. Pomáhá nám asistentka pedagoga. Paní učitelky připravují pro děti pestrý program. Trochu cvičení, trochu zpívání i tancování, trochu malování a vyrábění a samozřejmě i trochu zkoumání a poznávání. S předškoláky se pravidelně připravujeme na vstup do školy procvičováním grafomotoriky, rozvíjením předmatematických i předčtenářských dovedností. Všechny děti vedeme k samostatnosti. Snažíme se aby se děti v naší třídě cítily bezpečně a těšily se k nám.

 Sledujte pravidelně nástěnku v šatně a tento web. 

 

NAŠE TÉMA :  "BRUSLÍME ČI SÁŇKUJEME, I KDYŽ JE ZIMA, SPORTUJEME !" - (24.1. - 4.2.2022) - víme, že pohyb je důležitý pro naše tělo, pro radost i pro zdraví. Seznámíme se s různými druhy sportů, a protože se blíží Zimní olympiáda, zahrajeme si na ní ve školce. Budeme "soutěžit ve slalomu. v letu na lyžích, ve čtyřbobu ´, v krasobruslení..zkusíme si hokej...máme olypijskou vlajku a poslechneme si českou hymnu.. samozřejmě k tomu patří vyrábění, malování a příprava školáků na školu.

 CO PŘIPRAVUJEME, DŮLEŽITÉ INFORMACE :  

4.2.2022 mají školy pololetní prázdniny.

KARNEVAL !!! Karnevaly chystáme na poslední týden v ůnoru (upřesníme) - téma bude "V pohádce šaška Bumbáce" - připravte dětem masku klauna, šaška, kašpárka...Děkujeme za spolupráci.

 

  upozorňujeme : pokud je ditě nepřítomné více než 2 týdny, je nutné vyplnit Oznámení o dlouhodobé nepřítomnosti (jsou na třídách).

Do MŠ patří jen dítě zcela zdravé, tzn. bez jakéhokoli příznaku respiračního onemocnění (rýma, kašel) !!!!  V této době obzvlášť....děkujeme za pochopení.