Motýlci

1. patro oranžového pavilonu

Učitelky: Inka Červenková a Petra Dlugošová

Asistent pedagoga: Silvie Phiová Petelíková

Děti: 3 - 6 let

Provoz třídy: 7:00/7.30. - 16:00

Telefonní číslo třídy : +420 770 169 203. Od 16.00. do 16.30 je k dispozici telefon třídy Hvězdičky +420 770 169 199, kde je konečná služba.

Mailová adresa - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tento mail se na omlouvání dětí nepoužívá !!! 

Ve šk.roce 2022/2023 jsme přivítali 7 nových kamarádů. Celkem nás je 21 dětí, 10 chlapců a 11 dívek. Předškoláků je 10, prostředňáků 6 a 5 "malíčků". Jsme "ŠKOLKA OTEVŘENÁ PRO VŠECHNY", proto naši třídu navštěvují i děti se speciálními potřebami, proto máme i menší počet dětí ve třídě. Pomáhá nám asistentka pedagoga. Paní učitelky připravují pro děti pestrý program. Trochu cvičení, trochu zpívání i tancování, trochu malování a vyrábění a samozřejmě i trochu zkoumání a poznávání. S předškoláky se pravidelně připravujeme na vstup do školy procvičováním grafomotoriky, rozvíjením předmatematických i předčtenářských dovedností. Všechny děti vedeme k samostatnosti. Snažíme se aby se děti v naší třídě cítily bezpečně a těšily se k nám.

 Sledujte pravidelně nástěnku v šatně a tento web. 

 

NAŠE TÉMA : "Sněženka nám hlásí, zprávy o počasí" - 13.3. - 24.3.2023 - už je čas, začít si povídat o jaru, ročních obdobích a jejich znaky, poznávat jarní kytičky, popsat počasí. Procvičujeme zvířátka a jejich mláďata. Namalujeme komentovaný akvarel. Začneme procvičovat zda slyšíme hlásku na konci slova, či jestli hlásku slovo obsahuje. vyrábět a malovat jarní sluníčko.pokusy se semínky trávy a fazolí....(co rostlinka k životu potřebuje)

Ve středu 22.3. se jdeme podívat do Dětské knihovny.

Děti mohou do MŠ donést jarní květinku v květináčku.

 

 CO PŘIPRAVUJEME, DŮLEŽITÉ INFORMACE :

S dětmi jsme si vytvořili nové pravidlo - "hračky z domova nosíme do školky jen v pátek". Prosíme rodiče o spolupráci. Děkujeme.

 

Od října : 

Bruslení předškoláků na Zimním stadionu Cheb (děti přihlášené)  bude ukončeno 28. března.

Cvičení "Se Sokolem" v tělocvičně 2.ZŠ nebo tělocvičně Písečná.(všechny děti)

Malá technická univerzita pro předškoláky byla úspěšně ukončena, děti obdržely diplomy.