Koťátko2KOŤÁTKA

 

Přízemí zeleného pavilonu

 

Učitelky: Pavla Gottwaldová, Mgr. Nikola Kašparová

Asistent pedagoga: Veronika Myslivcová 

Děti: 3 - 7 let

Telefonní číslo třídy: +420 770 169 198 

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 
            (POZOR! E-mail neslouží k omlouvání dětí, ale pouze k zasílání materiálů k distanční výuce či jiných elekronických dokumentů)

Provoz třídy: 6:30- 16:00

Od 6:00 se mohou děti scházet ve třídě  Hvězdiček (tel.: +420 770 169 199) a od 6:30 již u nás ve třídě.


Od 16:00 do 16:30 jsou děti ve třídě Sluníček (tel.: +420 770 169 200), kde se rozcházejí. Přecházejí tak do žlutého pavilonu již se všemi věcmi.

Děti omlouvejte na třídní telefon i formou SMS, vždy do 8:00, v 8 hodin paní učitelky hlásí aktuální stav dětí do kuchyně. 

Ve školním roce 2023/24 přivítáme ve třídě 7 nových kamarádů, toho 4 dívky a 3 chlapce
Třídu i v tomto roce budou navštěvovat 3 děti se speciálními vzdělávcími potřebami a tak je nedílnou součástí třídy i paní asistentka Veronika.

Pro děti paní učitelky Pavlína a Nikola současně s asistentkou Veronikou připravují po celý rok rozmanitý program plný zábavy a poznání. Dětem se věnují individuálně i skupinově podle jejich věku a rozvíjí jejich dovednosti.

"Rádi zpíváme, tvoříme, tančíme, cvičíme a poznaváme svět. Dětem se snažíme zprostředkovat poznání zejména získáním vlastních zkušeností a to prožitkem. U dětí předškolního věku se zaměřujeme na rozvoj předškolních dovedností a znalostí formou hry. Děti vedeme k upevňování sociálních vztahů nejen pro příjemně strávený čas ve školce, ale i k životu mimo ni. Podporujeme u dětí obratnost a správné držení těla využítím tělovýchovného náčiní, zdravotních cviků, sportovních aktivit, zahrady a dostatkem spontánního pohybu v průběhu celého dne. Během roku organizujeme akce, ve kterých se můžeme společně setkat s rodiči, jako je například den zdraví, vánoční besídka, velikonoční tvoření nebo oslava Dne rodin."


Ve čtvrtek 21. 9. jdou poprvé přihlášení předškoláci na cvičení "LVÍČEK"

Cvičení probíhá od 13:00 do 13:45 a za příznivého počasí probíhá venku na hřišti 6. ZŠ. 

Tento čtvrtek (21. 9.) bude probíhat venku.

Dejte dětem do školky sportovní oblečení (tepláky, triko, mikinu), tenisky na hřiště a pití do batohu. 


V pátek 22. 9. jdeme na krajinku na akci "DEN ZDRAVÍ A BEZPEČÍ"

Akce se netýká nových tříletých dětí, které kvůli vzdálenosti a náročnosti programu zůstanou s jednou paní učitelkou v mateřské škole. 

Ze školky se bude odcházet v 8 hodin. Je nutné děti přvést do 7:45, ať se stihnou vypravit s paní učitelkou. 

Dětem dejte na sebe sportovní, nepromokavé oblečení (zatím je deštivá předpověď počasí) a do batohu pláštěnku, pití v uzavíratelné lahvi a ovocnou svačinku. Děti navíc dostanou müsli tyčinku ze školky. 

Tato akce probíhá i pro veřejnost a to v pátek odpoledne od 14:00 do 16:00 a v sobotu od 10:00 do 16:00.