Hvězdičky

                       

 1. patro zeleného pavilonu

Učitelky: Vlaďka Kukučková, Sarah Staňková

Děti: 3 - 7 let

Provoz třídy: 7:00 - 16:30

Telefonní číslo třídy: +420 770 169 199 (na toto číslo můžete omlouvat nepřítomnost svého dítětě i formou SMS, vždy den předem!)

Třídu Hvězdiček navštěvuje celkem 24 dětí. Z toho 12 dívek a 12 chlapců. V tomto školním roce jsme přivítali 8 nových kamarádů.Pro děti připravuje paní učitelka Vlaďka a Sára zajímavý a rozmanitý program. Rádi malujeme, zpíváme, hrajeme si, posloucháme pohádky, cvičíme a tančíme. Každý si vybere, co ho nejvíc baví. Při hrách a dalších činnostech procvičujeme s dětmi výslovnost a rozvíjíme slovní zásobu dětí. Do her zařazujeme pokusy a experimentování. Dětem se věnujeme individuálně a skupinově, dle jejich věku, schopností a zájmů. Klademe  důraz především na děti předškolního věku, které pečlivě připravujeme na vstup do školy.

V letošním školním roce se zaměříme na rozvoj správné výslovnosti, obohacování slovní zásoby a na rozvoj grafomotorických dovedností dle zpracované metodiky. Budeme rozvíjet jemnou motoriku jako podporu řečových i konstruktivních schopnosti a dovedností využíváním vhodných stavebnic - stavbou podle plánků. Součástí každodenních činností ve školce bude spontánní pohyb, sportování s využitím tělovýchovného náčiní se zameřením na správné držení těla.

Můžete psát na náš e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

DŮLEŽITÉ INFORMACE: Prosím nahlaste nám, kdo již chodí na logopedii ( nebo je objednán) 
Starší děti (4-6 let) si přinesou do MŠ věci na cvičení ( tričko, kraťasy) .

                                 15.10. (náhradní termín) přijede do MŠ divadlo Letadlo s pohádkou : ,,Podzim v korunách stromů". Vybíráme 50,- Kč

   Ve čtvrtek 7.10. jdeme cvičit s trenéry do haly ,,Školka v pohybu" (děti 4-6 let). DO BATOHU: tričko,tepláky,ponožky,botasky,pití v pet-lahvi

   V pátek  8.10. jdou předškoláci bruslit. NA SEBE: nepromokavé kalhoty,bundu,teplé rukavice (na sníh) DO VELKÉHO BATOHU NA ZÁDA : brusle,chrániče na              lokty, chrániče na kolena,pití v pet-lahvi, cyklopřilba    10,-Kč

                               18.10. budeme mít  v  MŠ pohádku  z  divadélka ,, Úsměv "  Ondry Bednáře. Vybíráme 50,-Kč

Naše téma :  ZA ZVÍŘÁTKY DO LESA 

  • "Boudo budko" poslech čteného příběhu, rozhovor
  • dramatizace pohádky, stavba boudy (domečku pro zvížátka) z různých stavebnic
  • povídání o zvířátkách z lesa
  • pojmenovávání jednotlivých zvířat 
  • poznávání lesa všemi smysly
  • cvičíme jako zvířátka
  • výroba papírových stromků