Hvězdičky

                        

 1. patro zeleného pavilonu

Učitelky: Vlaďka Kukučková,Iva Kožíšková

Děti: 3 - 7 let

Provoz třídy: 6:00 - 15:30

Telefonní číslo třídy: +420 770 169 199 (na toto číslo můžete omlouvat nepřítomnost svého dítětě i formou SMS, vždy den předem!)

Třídu Hvězdiček navštěvuje celkem 22 dětí. Z toho 12 dívek a 10 chlapců. V tomto školním roce jsme přivítali 9 nových kamarádů.Pro děti připravuje paní učitelka Vlaďka a Iva zajímavý a rozmanitý program. Rádi malujeme, zpíváme, hrajeme si, posloucháme pohádky, cvičíme a tančíme. Každý si vybere, co ho nejvíce baví. Při hrách a dalších činnostech procvičujeme s dětmi výslovnost a rozvíjíme slovní zásobu dětí. Dětem se věnujeme individuálně a skupinově, dle jejich věku, schopností a zájmů. Klademe  důraz především na děti předškolního věku, které pečlivě připravujeme na vstup do školy.

V letošním školním roce se zaměříme na rozvoj správné výslovnosti, obohacování slovní zásoby a grafomotorických dovedností dle zpracované metodiky. Budeme rozvíjet jemnou motoriku jako podporu řečových i konstruktivních schopnosti a dovedností využíváním vhodných stavebnic - stavbou podle plánků. Součástí každodenních činností ve školce bude spontánní pohyb, sportování s využitím tělovýchovného náčiní se zameřením na správné držení těla.

Můžete psát na náš e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  (POZOR! E-mail neslouží k omlouvání dětí, ale pouze k zasílání materiálů k distanční výuce či jiných elekronických dokumentů)

 

                                                                                      DŮLEŽITÉ INFORMACE:

     Od pondělí do středy je možné přinést si do školky jablíčko, hrušku nebo pár švestek. Ve středu si upečeme koláč.

     Ve čtvrtek 28.9.2023 je státní svátek ( MŠ je uzavřena).  Nahlaste prosím, zda v pátek 29.9. 2023 Vaše dítě do mateřské školy přijde. Děkujeme

                                                                        

                NAŠE TÉMA:

          ,, Co nám dala zahrádka "

  • poznáváme ovoce a zeleninu (podzimní úroda)
  • učíme se poznat a pojmenovat ovoce a zeleninu, třídit a zařazovat, ochutnávat, neodmítat zdravou výživu
  • přečteme si pohádku O jabloňce a budem ji vyprávět
  • naučíme se básničku, taneček nebo písničku
  • zařadíme grafomotorická cvičení s říkadlem,
  • zacvičíme si s papírovými jablíčky
  • upečeme koláč
  • vystříháme ovoce, složíme červíka Pepíka, podle času budeme třeba i modelovat nebo malovat
  • poznávat a pojmenovat barvy